Opinie o Nas

Aktualności

BH Fitness Smart FocusBH Fitness Smart FocusBH Fitness wychodząc na przeciw nowym trendom poszerzyło swoją ofertę o nowe wyświetlacze urządzeń. Monitory Smart Focus oferowane przez BH Fitness są dostosowane dla każdego rodzaju użytkowników. Zostały starannie zaprojektowane tak, aby mogły one spełnić oczekiwania najwybredniejszego użytkownika.

Rozrywka XXI wieku.

Dzięki najwyższej jakości technologii ekranu dotykowego, użytkownik będzie miał szybki dostęp do wszystkich danych i szkoleń w wysokiej rozdzielczości. Ponadto, aby zapewnić pełną rozrywkę podczas wysiłku, osoba ćwicząca może również korzystać z Internetu z maksymalną prędkością i podzielić się swoimi postępami w sieciach społecznościowych. Aplikacje, gry, TV, dostęp do internetu to komfort i świetna zabawa. To wszystko ma dla indywidualnych odbiorców Smat Focus.

Klubowe okno na świat.

Smart Focus to dobre rozwiązanie do zarządzania klubem fitness. Dzięki nowym monitorom od BH Fitness możesz na bieżąco śledzić, które urządzenia w Twojej siłowni są używane i jak często. Wykorzystując wiświetlacze Smart Focus możesz skutecznie zarządzać klubem fitness i wykorzystując nowinki technologiczne łączyć się z klientami. Smart Focus jest istotnym narzędziem przy budowie marki Twojego klubu. Przy jego wykorzystaniu instruktorzy Twojej siłowni będą mieli szansę w inny sposób motywować swoich podopiecznych, a także wysyłać im wiadomości. Zapisywanie podstawowych informacji o wszystkich zarejestrowanych Użytkownikach umożliwi analizę treningów, częstotliwość korzystania z danego urządzenia i odwiedzania klubu.

Bieżnie BH Fitness z monitorem Smart Focus

Już są! W naszej ofercie pojawiły się pierwsze modele. Już teraz możesz zamówić bieżnie z najnowszej kolekcji BH Fitness. Zapoznaj się z nowymi modelami w naszej ofercie: BH Fitness G680TVC LK6800 Smart Focus, BH Fitness G799TVC SK7990 Smart Focus.
Wiadomość z dnia: 23-03-2017

Jak ćwiczyć na bieżni?trening na bieżniBy prawidłowo przeprowadzić trening biegowy z wykorzystaniem bieżni elektrycznej należy pamiętać o poprawnym planie treningowym. W celu uniknięcia niechcianych kontuzji, a także zwiększenia efektywności treningu, przez kilka pierwszych minut powinno przeprowadzić się rozgrzewkę. Najlepszym sposobem jest trucht w wolnym tempie.

Zacznijmy bieg

Po kilku minutach rozgrzewki należy przyspieszyć do około 12 km/h. Przy takiej prędkości spróbuj biec przez 1,5 minuty, po czym zwolnik o połowę i przez kolejne 1,5 minuty uspokój swój oddech. Taki cylk wykonaj 3 razy. Po tym etapie możesz przejść do kolejnego poziomu poprzez zwiększenie prędkości do maksimum swoich możliwości. Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa biegu na bieżni. Przy ustawionej przez siebie prędkości postaraj się biec przez minutę. Następnie zmniejsz prędkość do około 7 km/h i ureguluj oddech. Cykl ten powtórz 3 razy.

Cool Down, rozluźnij się

Na zakończenie ostatie dwie minuty treningu wykorzystaj na rozluźnienie, truchtając w tempie początkowym. Ta operacja ma za zadanie stopniowe przywrócenie równowagi w organiźmie. W przyszłości proponujemy zwiększyć długość poszczególnych etapów. Wydłużenie okresów maksymalnego wysiłku pozwoli spalić więcej kalorii i zwiększy wydolnośc organizmu.
Wiadomość z dnia: 16-09-2015

Zbuduj swoją wytrzymałość na bieżni elektrycznejHantleWiększość osób decydujących się na trening cardio pragnie zwiększyć wytrzymałość i wydolność swojego organizmu. Łatwo jest po prostu zacząć biegać i biec aż do wyczerpania sił. Są jednak bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby zwiększenia swojej wytrzymałości.

Chcąc podnosić ciężary, nie będziesz próbował od razu wycisnąć sztangi ważącej 150 kg. Konieczne będzie zbudowanie swojej siły kawałek po kawałku poprzez stopniowe dodawanie ciężaru. Pozwoli to na rozwinięcie i wzrost mięśni, a także stopniowe zwiększenie siły. Ta sama koncepcja może być zastosowana do biegania. Poszerzanie treningu biegowego po trochu i z treningu na trening będzie widoczna poprawa wyników.

Wytrzymałość jest bardzo ważna dla zdrowia ogólnego układu krążenia. Bardzo trudno jest ją poprawić, jednak od tego mamy właśnie bieżnie elektryczne. Niezależnie do jakiej siłowni się udasz, w praktycznie każdej z nich pierwszym urządzeniem jakie rzuci Ci się w oczy będzie bieżnia elektryczna. W większości siłowni stoi ich cały rząd. Dostęp do niej nie powinien być utrudniony, raczej w każdej siłowni znajdziesz choć jedno wolne urządzenie, na którym będziesz mógł poprawiać swoje wyniki wydolnościowe. Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia bieżni domowej. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas, czy chociażby comiesięczne wydatki związane z opłaceniem wejściówki na siłownię.

Dla kogoś kto nigdy nie miał dużego doświadczenia z ćwiczeniami cardio, dobrym punktem wyjścia jest skupienie się na cyklach treningowych. Dla przykładu proponujemy zacząć od truchtu przez minutę, następnie przejście do dwudziestu - trzydziestu sekund sprintu, by ponownie wrócić do truchtu. Cykl ten należy powtarzać począwszy od joggingu. Celem jest zwiększenie liczby cykli z każdym treningiem. Jest to skuteczny i efektywny sposób, by budować swoją wytrzymałość.
Wiadomość z dnia: 11-09-2015

Smarowanie bieżniPas do bieżni Horizon FitnessJednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy od właścicieli bieżni jest pytanie o smarowanie bieżni. Kwestia ta poruszana jest na trzy sposoby. Klienci pytają kiedy należy smarować bieżnię, gdzie należy aplikować smar do bieżni, a także dlaczego warto smarować bieżnię? Omówimy każde z tych zagadnień.

Większość właścicieli bieżni nie wie, że powinni ją smarować, aż do momentu gdy wystąpią problemy z urządzeniem. Jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia bieżni powinieneś utrzymać ją w czystości i regularnie smarować pas bieżni. Wielu pyta kiedy i jak często ma smarować bieżnię. Odpowiedź zależna jest od tego jaki smar posiadamy. Większość firm oferujących smar do bieżni używa silikonu na bazie wody. Nigdy nie należy stosować silikonu z puszki. W większości z nich występuje ropa naftowa, która powoduje zniszczenie pasa bieżni. Suchy smar silikonowy w aerozolu jest świetny do wykorzystania w bieżni, gdyż nie uszkadza pasa, jednak przez to, że jest na bazie wody lubi wyparować. Większość producentów bieżni zaleca smarowanie raz na miesiąc. Stopień nasmarowania najlepiej sprawdzić poprzez położenie ręki pod pasem. Jeżeli powierzchnia jest śliska, wilgotna, nie ma potrzeby smarowania. Za kilka dni ponownie należy sprawdzić czy powierzchnia jest śliska. Jeżeli nie - smarowanie jest konieczne.

Gdzie smarować bieżnie?

Jest to częste pytanie i wymaga drobnych wyjaśnień. Obszar silnika nie wymaga smarowania. Rolki zwane również wałkami bieżni posiadają zazwyczaj uszczelnione łożyska, dzięki czemu nie wymagają one smarowania. Obszar pomiędzy pasem a blatem bieżni jest jedynym obszarem, który wymaga smarowania. NIGDY nie smaruj górnej części pasa. Spotkaliśmy się z tego typu przypadkami. Pas nasmarowany od jego górnej części praktycznie nie nadaje się do użytku i jest konieczna jego wymiana. PAMIĘTAJ, pas smarujemy zawsze od jego spodniej warstwy ślizgu, po powierzchni która podczas użytkowania bieżni ma styczność z blatem bieżni.

Dlaczego smarować bieżnię?

Wyjaśniliśmy już, że nie smarowanie bieżni stworzy problemy z silnikiem, elektroniką i pasem, ale również może doprowadzić do problemów z wałkami, paskiem napędowym, czy też blatem bieżni. Powodem tego jest to, że im wyższy współczynnik tarcia pomiędzy pasem a blatem bieżni, tym więcej energii elektrycznej konieczne jest do wprowadzenia w ruch pasa bieżni. Gdy potrzeba więcej energii, pojawia się większe zużycie szczotek mechanicznych, komutatora silnika i układów elektronicznych. Wymuszenie większej siły na tych podzespołach powoduje także większe zużycie łożysk w wałkach, paska napędowego silnika, a także wytwarzanie większego ciepła i tarcia. Wszystko to przyczynia się do przedwczesnej awarii pasa bieżni. Dlatego należy smarować pas bieżni. Pamiętaj o tej czynności!

Gdzie kupić smar do bieżni?

Odpowiedni smar do Twojej bieżni możesz zakupić w naszym sklepie. Smar typu R odpowiedni jest zarówno do bieżni domowych, klubowych, jak również do tych umieszczonych w kapsule Vacu. Smar typu R znajdziesz tutaj.

Wiadomość z dnia: 10-09-2015

Domowa siłownia. Bieżnia elektrycznaHantleBieżnia elektryczna jest jednym z najważniejszych sprzętów w wielu siłowniach, coraz częściej kupujemy je również do swych domów. Bieżnie treningowe sprawiają, że możemy cieszyć się biegiem lub szybkim marszem bez konieczności opuszczania domu. Ćwiczyć na takim sprzęcie można przez cały rok, bez względu na pogodę. Trening na takim sprzęcie nie musi nas też odrywać od ulubionych seriali, gdyż możemy bieżnię ustawić w taki sposób, by w trakcie ćwiczeń bez przeszkód śledzić to, co dzieje się na szklanym ekranie.

Trening na bieżni ma wiele zalet.

Bieżnie treningowe są sprzętem coraz bardziej popularnym. Ich walorem jest łatwa obsługa oraz możliwość wykonywania tych ćwiczeń, dzięki którym można utrzymać dobrą formę oraz skutecznie poprawić swą sylwetkę. Można na takiej bieżni zarówno szybko biegać, jak i maszerować. Jest ona jednocześnie dobrym sprzętem dla tych, którym brak czasu na codzienne spacery. Pamiętajmy, że każdy trening może nam przynieść wiele korzyści, zatem nawet wersja najmniej forsowna jest polecana mniej aktywnym do tej pory osobom. Warto jednak podnosić sobie poprzeczkę. Dobre bieżnie treningowe są wyposażone przecież w sprzęt, dzięki któremu można kontrolować swe postępy. Można też ustalać, jak intensywny ma być trening. Jest to możliwe m. in. dzięki takim opcjom, jak ustawienie kąta nachylenia bieżni oraz kontrola szybkości marszu.
Wiadomość z dnia: 01-09-2015

Aktywność fizyczna i sport w walce z nadwagąHantleCzęsty ruch i aktywny wypoczynek, bezpośrednio powoduje spalanie tłuszczu. Korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej, powodują widoczną poprawę samopoczucia i wzrost jakości życia. Znacznie mniejsze odczuwanie zmęczenia, silny system odpornościowy, atrakcyjny wygląd, energia przez cały dzień i rozładowanie złości - to tylko niektóre z nich.

Pamiętaj, postaw też na dobrą jakość snu!

Badania wykazały, iż siedem do ośmiu godzin to optymalna ilość snu. Dobry sen ułatwia budowanie beztłuszczowej masy ciała. Niewielka ilość przespanych godzin w nocy pozbawia nas siły i zwiększa apetyt na cały następny dzień, w związku z zaburzoną gospodarką hormonalną. Najnowsze publikacje naukowe chwalą także popołudniową drzemkę. Pół godziny wypoczynku i wyciszenia (nawet bez zasypiania), reguluje zegar biologiczny, rozluźnia mięśnie i redukuje stres.

Uniwersalne wyposażenie sportowe obejmuje:
- wygodne, dopasowane do stopy, miękkie buty sportowe
- bawełnianą podkoszulkę i spodenki (w chłodne dni trzeba ubrać dłuższy strój dresowy)
- półlitrową butelkę niegazowanej wody mineralnej
- mały ręcznik lub opaskę na czoło.

Ponieważ naszą myślą przewodnią jest odchudzanie, należy postawić na ćwiczenia aerobowe. Siłownia jest świetnym dodatkiem, jednak najważniejszą kwestią dla osoby z nadwagą, jest redukcja masy ciała. Ćwiczenia siłowe skupiają się na kondycji i wytrzymałości mięśni szkieletowych, zaś aerobowe zwiększają wydajność pracy serca oraz układu oddechowego, zużywając przy tym duże ilości energii. Po (co najmniej) pięciominutowej rozgrzewce stawów i mięśni, możemy przystąpić do preferowanej dyscypliny sportu.

Bieg

Sport, który jest najczęściej zalecany dla osób z nadwagą, to bieganie. Nawet pół godziny dziennie, potrafi mieć zbawienny wpływ na kondycję i sylwetkę. Najlepiej biegać na otwartym powietrzu. W sytuacji, gdy pogoda na to nie pozwala, warto skorzystać z bieżni. Bieżnia znajduje się w wyposażeniu większości siłowni i klubów fitness.

Marsz

Osoby otyłe nie powinny biegać, gdyż w ten sposób mogą szybko przeciążyć stawy i nabawić się poważnych urazów. Świetną alternatywą w takim wypadku jest marsz. Jest on niemalże równie wymagający, co bieganie; pozwala jednak odciążyć stawy kolanowe.

Pływanie

Ten rodzaj aktywności fizycznej oznacza zaangażowanie wszystkich partii mięśniowych, wygodę związaną z dobrym chłodzeniem ciała i wykluczeniem problemu pocenia się oraz praktycznie znikome ryzyko jakiegokolwiek urazu kostno-stawowego. Jest to najbardziej komfortowy i najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, jednakże nie zapewnia takiej intensywności wysiłku, jaką oferuje bieg.

Jazda na rowerze

Jest to aktywność, pozwalająca na dowolne dobranie stopnia intensywności. Umiarkowanie obciąża stawy. Rower, jako środek transportu, pozwala także na zwiedzanie dalszej okolicy naszego miejsca zamieszkania. Zapewnia także komfort szybkiego przemieszczania się i przyjemnego uczucia wiatru we włosach.

Gry zespołowe oraz inne dyscypliny sportu

Element rywalizacji, współpraca, dobra zabawa i towarzystwo znajomych osób - są to czynniki świetnie wpływające na postęp w walce z nadwagą. Koncentracja na grze zespołowej i zwycięstwie, zazwyczaj wyklucza występowanie nudy i monotonii. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, badminton, tenis - wybór jest ogromny, aczkolwiek warto mieć na względzie możliwie najintensywniejszy wysiłek.

Jak utrzymać motywację do poprawy kondycji fizycznej?

Motywacja jest najważniejszym elementem, popychającym nas do zmiany trybu życia. Jeśli posiadamy dobre źródła motywacji, to sukces jest w zasięgu ręki. Pod żadnym pozorem nie można zadręczać się ciemną wizją gnuśnej przyszłości, w wypadku zrezygnowania z nowo obranej drogi. Każde źródło naszej motywacji musi być pozytywne.

Kilka prostych pomysłów na ułatwienie sobie drogi do celu:
• Gotuj zdrowe i smaczne posiłki nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich.
• Zachęć rodzinę i przyjaciół do wspólnego uprawiania ulubionego sportu.
• Jeśli posiadasz psa - biegaj/maszeruj razem z nim. Psy uwielbiają aktywność fizyczną.
• Słuchaj ulubionej muzyki, o ile rodzaj aktywności na to pozwala.
• Stwórz harmonogram, aby wypracować systematyczność.
• Regularnie sprawdzaj swoją wagę i stawiaj sobie wyzwania.Wiadomość z dnia: 21-07-2015

Trening aerobowy w domu: w jaki sprzęt warto zainwestować?KettlerTrening aerobowy stał się jednym z najpopularniejszych programów treningowych, a wielu z nas stara się systematycznie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Trening aerobowy to atrakcyjna forma pracy nad swą formą oraz sylwetką. Czy osoby, które chcą osiągać dobre rezultaty, muszą stać się stałymi klientami siłowni?

Bieżnia treningowa

Ten sprzęt to podstawa w większości klubów fitness, trudno też wyobrazić sobie współczesną siłownię bez tego urządzenia. Bieżnia treningowa coraz częściej pojawia się w naszych domowych siłowniach. Chętnie stawiają na nią kobiety, gdyż trening na bieżni to świetny sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami. Jakie ćwiczenia możemy na niej wykonywać? Spacer, marsz, szybki bieg – oto propozycje dla tych, którzy mają zamiar trenować na bieżni.

Rower stacjonarny

Rower stacjonarny to kolejny sprzęt, w który z myślą o swej formie warto zainwestować. Wiadomo, że trening na rowerze to doskonała propozycja dla osób chcących utrzymać zgrabną sylwetkę oraz wzmacniać swą kondycję. Ćwiczenia na rowerach treningowych są polecane wszystkim, bez względu na płeć i wiek. Mogą one stać się dobrą alternatywą dla tych, którzy kochają rowerowe wycieczki i którzy boją się, że w okresie zimowym stracą swą dobrą formę.

Steper i trenażer eliptyczny

Dla tych, którzy chcą poćwiczyć maszerowanie, a nie mają odpowiedniej ilości gotówki na bieżnię, ciekawą alternatywą może się okazać steper. Można na nim oczywiście ćwiczyć również w chwili, gdy ma się do dyspozycji bieżnię treningową. Ten sprzęt, choć pozwala na wykonywanie tak podobnych z pozoru ćwiczeń, znacznie się różni między sobą. Steper pozwala na poruszanie się w górę i w dół, przy czym siłę oporu każdy może ustawić zgodnie ze swymi potrzebami. Innym urządzeniem, bardzo podobnym do stepera, jest trenażer eliptyczny. Jak wygląda trening na takim urządzeniu? Podobnie jak na steperze, z tym że ruch pedałów nie jest tu ograniczony tu ruchów: góra – dół. Gdy staje się na pedałach, wykonują one ruch po okręgu, co z kolei staje się przyczyną porównywania takiego sprzętu do pozbawionych siodełek rowerów treningowych.

Popularne symulatory

Nie brak dyscyplin, których uprawianie wymaga zarówno opanowania pewnych umiejętności, jak i wyposażenia się w niezbędny sprzęt. Jazda na nartach czy wioślarstwo – niestety, na taki trening nie każdy może sobie pozwolić. Nic więc dziwnego, że symulatory wiosłowania i biegu na nartach mają tak wielkie powodzenie. Sprzęt ten znajduje się w niemal wszystkich siłowniach, coraz częściej pojawia się również w tych domach, w których można sobie pozwolić na urządzenie salki do ćwiczeń.

Trening we własnym domu?

Dziś to możliwe. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sprzęt i znaleźć odpowiednią ilość miejsca na jego rozstawienie, by móc cieszyć się ćwiczeniem we własnej, domowej siłowni. A ponieważ sprzęty do treningu aerobowego mają coraz mniejsze wymiary, zmniejszają się nasze problemy związane z urządzaniem domowego kącika do ćwiczeń.
Wiadomość z dnia: 30-06-2015

Nowość na polskim rynku od BH Fitness - systemy DUAL KitDual KitNa polskim rynku pojawiły sie urządzenia hiszpańskiego producenta BH FITNESS z wyświetlaczami DUAL. Umożliwiają one użytkownikowi podłącznie tabletu oraz innych urządzeń. Na Dual Kit składa się moduł Bluetooth i łącze USB, które po podłączeniu do wejścia USB w urządzeniu fitness w wersji Dual przekształci je w model i.Concept.

Oznacza to, że dzięki technologii i.Concept mamy możliwość wykorzystania smartphone/tabletu oraz iPhone/iPad jako wyświetlacza urządzenia fitness, co z kolei pozwala Użytkownikowi na ćwiczenie z wykorzystaniem aplikacji takich jak: Run on Earth, BH by Kinomap, Cycle Rush, Webathletics..itd. W ten sposób nudny domowy trening możemy przenieść w odległe zakątki świata czy urozmaicić o rywalizowanie z innym Ćwiczącym. Wystarczy tylko pobrać i uruchomić aplikację, a urządzenie przeniesie nas w wybrane miejsce na świecie, będzie automatycznie regulowało kąt nachylenia / opór, tak by odzwierciedlić pokonywaną trasę.

Dual Kit
Wiadomość z dnia: 08-12-2014

Nasze marki

 • Katalog produktów BH Fitness

 • Katalog produktów Kettler

 • Katalog produktów Concept2

 • Katalog produktów SportsArt

 • Katalog produktów Master Sport

 • Katalog produktów Leptos

 • Katalog produktów Vision Fitness

 • Katalog produktów Horizon Fitness

 • Katalog produktów Sponeta

 • Katalog produktów Body Sculpture

 • Katalog produktów Adidas

 • Katalog produktów Reebok

Szybki kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem sprzętu sportowego typu: bieżnia elektryczna, rowerek treningowy, profesjonalny wioślarz, orbitrek, rowerek spininngowy, eliptyk, stepper lub masażer to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie urządzenie fitness zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Zobacz nas na

Portalach społecznościowych